Intoxikace: Důvod, proč nespalujete tuky

Autor: Jakub Jiřičný | Datum: 11. března 2013 | Kategorie Spalování tuků

Poslat e-mailem

Intoxikace: Důvod, proč nespalujete tuky

V dnešní době je poměrně vžitá představa, že více pohybu a méně jídla je jasná cesta ke štíhlejší postavě. Co znamená více pohybu? A o kolik méně jídla? Odpovědí je více, než trenérů, dietologů a nutričních poradců dohromady.

Chcete-li se nadobro zbavit přebytečných tuků, musíte změnit svůj životní styl - krátkodobá změna totiž přinese jen dočasné výsledky. Co když ale pravidelně cvičíte, běháte, stále jíte zdravě, podařilo se vám zhubnout, ale nyní zkoušíte vše možné a nic?

Téměř vždy je prostor vylepšit stávající pohybové aktivity a stravovací návyky, nicméně v takovém případě se potýkáme s docela jiným problémem - intoxikací našeho organismu!

Denně jsme totiž vystavování látkám, které jsou pro naše tělo škodlivé - obecně je nazýváme toxiny. Pod tímto pojmem si můžete představit chemikálie a přípravky používané na zvýšení produkce zemědělských plodin nebo urychlení růstu drůbeže, prasat, skotu i chovných ryb.

Pojďme si tedy povědět, co je to intoxikace našeho těla a jak se tento stav projevuje.

Jelikož tyto látky přijímáme řadu let, tak postupně dochází k usazování toxinů v našem těle. Proto je třeba rozdělit naši cestu za zdravější a štíhlejší postavou na dvě části. První částí je změna životního stylu a tou druhou je detoxikace. Bez detoxikace organismu se nezbavíme škodlivých látek a ani těžce zbavitelného podkožního tuku.

Můj příběh

Dělat chyby je lidské. Nicméně mnohem důležitější je uvědomit si své chyby a co víc - pracovat na jejich nápravě!

O prázdninách jsem se jednoduše vykašlal na pořádné jídlo a nic jsem si nepřipravoval dopředu. To mělo tragický dopad na můj progres v trénincích, energii přes den a chuť do práce. Můj přirozený elán jakoby přestal fungovat!

Měsíc nesmyslného stravování, ponocování a nekonečné fyzické práce udělal z mého organismu ruinu. Po jídle jsem se nadýmal a cítil se ospalý! Což je paradox, když dodáváte do těla energii.

Když jsem přešel zpět ke zdravému jídlu, které dříve na spalování fungovalo, nic moc se nezměnilo. Tělo prostě nespalovalo tuky jako dříve! Co za tím bylo?? Nadměrná intoxikace mého těla!

Pátrání a zkoušení

Proto jsem tehdy začal vyhledávat různé informace na internetu a pátrat po tom, čím by to mohlo být.

Tenkrát jsem i náhodou narazil na jeden dokument, který se zaobíral správnou výživou a chronickými nemocemi. Již jsme vám ho na našich Facebookových stránkách doporučovali – „Food Matters“ v češtině „Na jídle záleží.“

Ať už v tomto dokumentu je jakékoliv procento pravdy, v jednom musím po mé zkušenosti souhlasit - cituji: „Pokud změníte stravu a budete jíst jen zdravé potraviny, tělo začne toxiny postupně odvádět z krve a jater. Jestliže mu nepomůžete toxiny odbourávat, můžete si přivodit jiné a dokonce větší problémy!’’

Pamatujte: ‘’Změna stravy je jen půlka léčby, ta druhá je detoxikace!’’

Tomáš Jehlička - zakladatel portálu Trener-online.czZdravím vás! Zde si neodpustím důležitou poznámku. Funkce tuků není jen zásobárna energie. Stejně podstatnou roli hrají i jako uložiště zdraví nebezpečných látek - toxinů! Proto je zdravá strava jednak půlka cesty ke zdravějšímu organismu a zároveň i k vyrýsovanější postavě. Nyní předávám opět slovo Jakubovi. ;-) Tomáš Jehlička

Hodně jsem načerpal z knížky Doba jedová a její díly od Anny Strunecké a Jiřího Patočky. Přečetl jsem řadu odborných článků okolo této problematiky a samozřejmě jsem na sobě začal zkoušet nové informace. Již po několika dnech jsem zaznamenal pozitivní změnu. Začal jsem lépe trávit a nadýmání mi již nedělalo problémy. Také jsem cítil nárůst energie a budil jsem se natěšený na nový den. Zlepšila se taky moje pozornost, takže jsem se dokázal plně soustředit na jednu věc. A tím se dostávám k dalšímu bodu.

Jaké projevy má intoxikace a čeho si všímat?

Čtěte pozorně, jestli se v tom náhodou nepoznáte.

Intoxikace a bolesti hlavy

Stává se vám občas, že nemáte dostatek šťávy během dne a po větším jídle na vás jde únava? Běžné jsou také problémy s koncentrací - děláte vícero věcí, ale nic není pořádně hotové, i když máte dostatek času. Pravidelně bolesti hlavy jsou někdy jen těžko snesitelné. Býváte více než 5 krát do roka nemocní? Máte proměnlivou náladu jako počasí v Alpách? No a i když jíte zdravě a každý den si dáváte do těla, pořád se vás drží ten poslední špek na břiše?!?

Jestliže se poznáváte ve dvou a více případech, pak máte co dočinění s určitým stupněm znečištění organismu.

Následky vznikající po dlouhodobé ignoraci těchto problému mohou mít širší rozsah. Může jít o poruchy štítné žlázy a tím pádem nerovnováhy hladiny hormonů. Problémy se zažíváním obsahují kromě plynatosti i zácpu a průjem. Intoxikace se projevuje i navenek skrze ekzémy, vyrážky, akné nebo lupenku. Jeden kulturista si mě postěžoval na silné bolesti kloubů před soutěží, což poukazuje na nedostatek tuku, kam by tělo uskladnilo škodliviny v jeho těle. Jakmile začal nabírat po soutěži, vše se vrátilo do normálu. A výčtem potenciálních problémů bych mohl pokračovat...

Komu je detoxikace určena?

Troufnu si říct, že v dnešní době není člověka, který by detoxikaci čas od času nepotřeboval. Pokud přecházíte na zdravý životní styl je to nutnou součástí této změny. Samozřejmě je nejlepší znečištění předcházet a každý den udělat něco málo pro očištění svého těla.

Co si z toho odnést?

- V dnešní době jste vystaveni toxinům téměř na každém kroku, žijete-li ve městě. Proto si také musíte neustále dávat pozor, co konzumujete, abyste nezanášeli své tělo škodlivinami.

- Zdraví nelze načerpat do zásoby a poté vypustit zdravý životní styl s tím, že jste jedli roky zdravě, tak budete i nadále zdraví. Tak to nefunguje.

- A to hlavní – tělo se umí samo vyléčit, když mu dáte kvalitní, přírodní potraviny, ale musíte mu následně i pomoci odvést zplodiny z těla!

Nyní začněte alespoň tím, že mrknete na dokument Food Matters - vřele doporučuji. Vtáhne vás to více do reality, jaké v dnešní době čelíme. Další pokračování článku bude brzy k zveřejněno!

-----

Děkuji za přečtení tohoto článku a za váš zájem starat se o své zdraví.

Sdílejte, doporučujte a těšte se brzy na další díl série o intoxikaci, který bude věnovaný samotné prevenci intoxikace – tedy zastavení znečišťování těla.

Investujte více do kvalitního jídla a méně do oblečení a elektroniky.

Jakub Jiřičný,

Odborný asistent

Poslat e-mailem

Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack