Je budování svalů genová záležitost?

Autor: Tomáš Jehlička | Datum: 9. února 2011 | Kategorie Budování svalů

Poslat e-mailem

Je budování svalů genová záležitost?

Určitě jste už slyšeli o tom, jak vaše genetické předpoklady ovlivňují výsledky při nabírání svalové hmoty. Mnoho mladých kluků, kteří posilují a nevidí stejné výsledky jako jejich vrstevníci, nabývá představy, že mají „špatnou genetiku“ a svádí všechnu vinu na tento faktor.

Jsou tedy někteří z nás obdaření skvělými genetickými předpoklady pro budování svalů a jiní mají zkrátka smůlu a nezbývá jim nic jiného, než odejít se svěšenou hlavou a vybrat si jiné hobby?

Odpověď zní: „Ano, genetika jednoznačně hraje svou roli v otázce, jak mohutní a velcí můžete být.“ To ovšem nikomu nebrání si vybudovat svalnatou postavu. Pokud vážíte 60 kg a chcete nabrat na 100 kg, bude to nesmírně těžké a pracné a stejně náročné bude si tuto váhu posléze udržet – nikoliv však nemožné.

Některým z nás to jde určitě snadněji. Stačí jim pár sérií kliků a shybů, tři jídla denně a svaly jim rostou jako houby po dešti. Jejich trénink by vedl k přetrénování většiny průměrných chlapů a oni na tomto tréninku stále rostou. Srovnávat se s těmito lidmi nemá smysl a už vůbec nemá smysl provádět stejný trénink jako oni. Abych to shrnul: „S výjimečnými genetickými dispozicemi uspějete, i když váš trénink a jídelníček bude hodně daleko od dokonalosti.

Takových lidí je ovšem málo, a proto většina z nás si nemůže dovolit dělat chyby v posilovně ani v jídelníčku, pokud hodlá nabrat solidní množství svalové hmoty. Špatná genetika rozhodně není něco, na co byste se mohli vymlouvat. Každý – tím chci říct opravdu KAŽDÝ – si může vybudovat alespoň 20 kilo svalové hmoty od chvíle, kdy poprvé začne s posilováním. Některým to potrvá déle než jiným, ale to nemění nic na faktu, že toho lze dosáhnout. Chce to vytrvalost, velkou motivaci a hlavně trénovat a jíst správně.

Přestože nejspíš nikdy nebudete vypadat jako Arnold nebo Jay Cutler, můžete udělat neuvěřitelný pokrok a kompletně změnit svůj vzhled. Výmluvu na špatnou genetiku proto beru jen jako projev slabosti. To neplatí pouze pro ty, kteří chtějí nabrat svaly, ale i pro ty, kteří touží po štíhlé a pevné postavě. Nehledejte výmluvy, hledejte řešení!

Naučte se čelit překážkám, překonávat je a jít si za svým cílem. Nenechte se odradit žádným nezdarem a vždy vyhodnoťte, jaký výsledek na vás měla poslední kombinace tréninku a stravy. Neposlouchejte padavky, co vám tvrdí, že 20 kg svalů není možné nabrat bez steroidů nebo jiných suplementů.

Nejlépe uděláte, když na celou věc okolo genetiky rychle zapomenete a začnete se soustředit na to, co je podstatné – to je kvalitní trénink, zdravá strava, dostatek spánku a pevné přesvědčení, že jednoho dne dosáhnete svého.

Tréninkové plány Primary Gain a Ultimate Mass zabrali na celou řadu lidí bez ohledu na jejich genetické předpoklady. Staňte se členy a získáte oba dva tréninkové plány a spoustu dalších informací ohledně stravy, tréninku a správné motivace. A pokud jste si ještě nevyzvedli svou e-knížku 20 největších chyb při budování svalů, je nejvyšší čas, abyste tak učinili a zjistili, kde děláte chyby.

Trénujte tvrdě a kašlete na genetiku!

Váš trenér online,
Tomáš Jehlička
RAW Protein pro urychlení regenerace!

Poslat e-mailem

Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack