Kazma není úplnej loser

Autor: Tomáš Jehlička | Datum: 27. ledna 2012 | Kategorie Spalování tuků

Poslat e-mailem

Kazma není úplnej loser

Je vidět, že vás naše video s Kazmičem zaujalo a chtěli jste pokračování. Chtěli jste vidět někoho živého, jak se mění před očima a dosáhne ve stanoveném čase parádních výsledků. Jo to já taky, ale ne všechno jde podle plánu.

I když to tak může na první pohled pro nezúčastněné vypadat, není to pravda – Kazma není úplný looser. Pustil se do přeměny postavy poctivě. Opravdu přestal žrát burgery, chipsy a hranolky a přesedlal na přírodní potraviny a posilovnu. Ale pak se mu přihodila nepříjemná podpásovka...

Slíbil jsem vám, že o tom napíšu článek. Sice se zpožděním, ale tady ho máte. ;-)


Kdo neviděl naše úvodní video, mrkněte na Kazmu a trenéra v akci, ať jste v obraze. ;-)

Jak to začalo?

Tady jsem ani nečekal, že to bude tak snadný. Zrovna mi vrcholila příprava na státnice, když vyšlo skandální video s Kazmou a Rytmusem, kde mu Rytmus naložil – asi jste viděli, pokud znáte Kazmu.

V hlavě se mi zrodil zajímavý nápad, že bych mohl Kazmiče dostat do kondice a případně o tom natočit taky nějaký video. Tak jsem mu napsal na jeho přísně tajný email :-D a čekal na odpověď. Přestože mu chodili tou dobou asi tuny emailů, po pár dnech jsem dostal odpověď:

Hele víš, že zrovna řeším už nějaký pátek jak dát dokopy své zdevastované tělo? Jestli se tím zabýváš, seš asi člověk, kterého právě hledám a jestli seš ochoten se mi věnovat a udělat ze mě kyborga, jdu do toho. Ozvi se, domluvime se. Díky

Kazmič

Paráda, tak jdeme do toho!

Trvalo sice pár týdnů, než jsme se sešli, ale nakonec to klaplo. Ve skutečnosti jsme začali trénovat už začátkem července. Čtete správně, začali jsme konkrétně 11. července.

Že se vám to zdá jako podvod? Ušili jsme na vás boudu?

Záleží, jak se na to podíváte. Měli jsme v plánu shodit zmíněných 12 kg a i ty 4 kg svalový hmoty bychom určitě dali. Jen jsme si udělali trochu náskok. Každopádně by za tím bylo hodně dřiny a potu a z toho by se Kazma nevykroutil.

Co jsme změnili?

Aby tento článek nebyl jen o plkání, a něco jste si z toho mohli odnést, řeknu vám, jak vypadal Kazmův trénink a jídelníček. Jak někteří z vás správně vytušili, ukázkový jídelníček z článku Jak spálit tuky a nabrat svaly v rekordním čase – jídelníček byl hodně podobný to, který měl Kazma.

Přestože ho nedodržoval úplně do puntíku – viz. víkendy s kámošema, vynechaná svačina během ranní show na Fajn rádiu, nepřipravení proteinového shaku po tréninku – i tak měl nakonec slušné výsledky.

Pravidelné trénink

Pro člověka jako je on to musel být docela šok. Začali jsme třikrát týdně posilovnou a třikrát týdně intervalovým tréninkem (IT). IT zprvu nepraktikoval a místo toho si šel zaklusat na 10-15 minut. Pak ale najel na tento styl a další den jsem slyšel: „Ty p**o! To byla makačka. Jsem myslel, že chcípnu!“

Věřím tomu, že si dával fakt do těla, ale úplně se neřídil mými pokyny, co se týče IT. Vytvořil jsem mu rozpis na několik týdnů dopředu, kde začínal na 15 vteřinových sprintech a přidával se jen celkový počet intervalů. Kazma se zkrátka zasek někde na 5-6 intervalech a to opakoval několik týdnů. Neříkám, že to mělo negativní vliv, ale mohl mít o trochu lepší výsledky.

V posilovně neměl na výběr

Když jsem ho neměl na očích, těžko mohu soudit, jak vypadal jeho IT. V posilce to ale bylo jiný. Nejprve jsme začali silovou částí – něco na styl Primary Gain 1. fáze. Zde jsem mu ubral série a pauzy, ale počet opakování byl na 5-ti. To zabralo zhruba 20 minut.

Pak jsme přešli na kondiční část, která se skládala z posilovacích cviků na styl kruhového tréninku. Měl vždy 3-4 cviky bez pauzy, kde jel dá se říct na krev. Během 10 minut toho bylo ažaž.

Protože v posilovně, kam jsme chodili, měli i boxovací pytle, na závěr jsme měli nácviky úderů a boxování do pytle. Zprvu se učil údery do prázdna a piloval techniku. Jakmile si osvojil základy, boxovalo se do pytle. Časy se měnily od 20 až 90 sek, ale nezabralo to víc než 5-7 minut.

Každý trénink samozřejmě začal zahřátím, protažením a závěrečným protažením jsme i končili.

A co výsledky?

Tady to máte. Za úvodní 2 měsíce nabral 2,4 kg svalů a spálil slušných 4,9 kg tuku. Přičemž by to mohlo být i lepší, pokud by ještě trochu zlepšil stravu a řídil se rozpisem pro IT. Nicméně i tak je to super výsledek a jsem s jeho výkonem spokojen.

Proč se to ale po... ?

Dalo by se odpovědět několika způsoby, ale nejjednodušší bude říct, že zkrátka onemocněl. Dostal myslím angínu a to ho vyřadilo z tréninků a všechno se vrátilo téměř do stejných kolejí. Trvalo to tuším 3 týdny a dostalo ho to necelý týden po odvysílání úvodního videa.

Hlavní problém byl ovšem v tom, že se mu nakupila hromada práce.

Osobně si myslím, že i ta nemoc byla způsobená přemírou práce. Ono 5 hodin spánku je z dlouhodobého hlediska málo a někde si to prostě vybere svou daň.

Závěrem chci na vás apelovat, abyste věnovali regeneraci a spánku více prostoru. Pokud se budete cítit odpočatě a svěží, začnete být úspěšnější nejen při tréninku, ale i v dalších oblastech svého života!

Otázka na závěr: „Myslíte si, že jsme s Kazmou podvodníci?“ :-)

Váš trenér online,
Tomáš Jehlička

Poslat e-mailem

Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack