Kde je nový web??

Autor: Tomáš Jehlička | Datum: 19. února 2013 | Kategorie Ostatní

Poslat e-mailem

Kde je nový web??

Když jsem koncem listopadu publikoval video o novinkách, které připravujeme na našem novém webu, do spuštění stránek zbýval přesně jeden den.

Tehdy jsem už předem věděl, že se spuštění stránek zpozdí. Že to ale nabere několikaměsíční skluz by mě ani ve špatném snu nenapadlo...

Přestože to z vašeho pohledu vypadalo, že jsme se skoro půl roku flákali, práce bylo dost.

Dnes nebudu psát o tipech a radách pro lepší tréninkové výkony, ani o úpravách v jídelníčku. Věřím, že i tak bude čtení zajímavé. No posuďte sami.

Jak to celé začalo?

Otázku nového webu jsme začali řešit minulý rok začátkem jara. Původní plán byl prostý - spustit nový web během září 2012. Nyní s odstupem času mi to i tak nepřijde přehnané, ani nereálné.

Zprvu to vypadalo opravdu slibně. Jeden bratrův dlouholetý kamarád byl spolumajitel softwarové firmy, která se na vývoj internetových aplikací specializuje. Co víc si přát, ne?? :-)

První úkol byl dostat aplikaci od původního poskytovatele hostingu k nám na vlastní server a pak na webu pracovat. Laik by řekl, že se udělá COPY - PASTE a je to! Ne tak úplně...

Od první schůzky až po spuštění webu na novém serveru utekly více než dva měsíce. Přebírat práci po někom jiném není nikdy příjemné pro druhou stranu a u programování to platí obzvlášť. Když tedy mělo dojít k debatě o vytvoření nových stránek, byl začátek srpna. To bylo způsobeno i problémy v komunikaci mezi oběma stranami.

Během té doby se mimochodem zjistilo, že web nebude možné jen upravit a předělat, ale vytvořit kompletně od základu znovu.

První vážné komplikace

Fakt, že komunikace mezi oběma stranami vázla, by se dalo pochopit. Časem se však ukázalo, že vázne i komunikace mezi oběma spolumajiteli softwarové firmy. Jeden nám chtěl vyjít vstříc a druhý chtěl dát přednost lukrativnějším zakázkám. Tyto neshody vyplavaly napovrch v momentě, kdy jsem shánění programátora vzal na sebe.

Se softwarovou firmou jsme se nakonec rozloučili a po dvou osobních schůzkách s novým programátorem jsme podepsali smlouvu.

Tehdy jsme potřebovali na webu udělat pár úprav, tak jsem požádal jednoho kolegu z IT, jestli to pro nás může udělat.

Bylo 11. října večer, když jsem se chtěl podívat, jestli nemám nějaké dotazy na Diskusi od členů Trener-online.cz. Po pátém refreshi stále bílá obrazovka... Stránky nefungovaly. V mírné panice volám onomu kolegovi, který mi v mnohem větší panice sdělil, že na serveru přepsal nějaké soubory a udělal si špatnou zálohu.

Po dvou dnech nakonec stránky zprovoznil na jiné doméně, kde byly až do minulé neděle. Nicméně s nefunkční registrací a administrací. To znamenalo, že zájemce o naše členství jsme nemohli přijmout ani vytvořit nový článek. (Zmiňované video jsem musel vytvořit přepsáním jednoho staršího článku...)

Jak opravit neopravitelné?

Náš kolega s tím asi týden zápasil, ale pak rezignoval. Vyčerpal všechny své možnosti a nápady. Bylo tedy opět na mě, abych sehnal člověka, který by to opravil. Ve volném čase mezi přednáškami na škole jsem místo běžných studentských starostí marně obvolával programátory.

Proč marně? Protože odpovědi byly vždy stejné. "Momentálně nemám čas. Nestíhám. Zavolejte tak za měsíc." nebo pozitivnější "V pořádku, já se na to mrknu." poté ale vždy přišlo: "V tomhle se vyznat, by mi zabralo spoustu času a není jisté, jestli bych to vůbec opravil."

Tou dobou jsme už měli rozběhnuté práce na fungl novém webu. S přesvědčením, že bude nový web hotový koncem listopadu, jsem to po několika dnech hledání a obvolávání dalších programátorů vzdal. To se mi zpětně ukazuje jako velká chyba. :-(

Z komplikací do průseru!

Možná to někteří znáte taky. Ze začátku je komunikace s novým programátorem naprosto ukázková. Cokoliv chcete, tak není problém. Dostáváte okamžité odpovědi a reporty, jak se práce vyvíjí.

Pak se ale týden neozve a vás napadne, jestli se tak plně ponořil do své práce nebo naopak polevil a nemá se s čím pochlubit. V tomhle buďte skeptičtí a raději předpokládejte tu horší variantu. Nebudete daleko od pravdy.

Koncem listopadu bylo jasné, že se termín nestihne. Po poslední schůzce jsem měl potvrzeno, že do Vánoc by se to mělo stihnout...

Začátkem nového roku se situace značně zkomplikovala. Volal jsem mu, posílal emaily a odpověď žádná. Po čtyřech dnech se ozval: "Zdravím, slavil jsem silvestra na chatě na horách a nebyl tam internet." Ve mě se v tu chvíli vařila krev! To jsem netušil, že bude hůř.

Pár dní na to jsem obdržel zprávu, že nastupuje do zaměstnání a na náš projekt mu nezbude skoro žádný čas - jen o víkendech.

Tou dobou už jsem vyhrocenou situaci řešil se svou právničkou. Nechtěl jsem nechat nic náhodě.

Ale co teď s tím ???

Leden byl ve znamení schůzek s právničkou a možnostech částečného předání nedokončeného webu. Vše se nakonec ukázalo jako zbytečné, protože přišlo nečekané rozuzlení.

Během chatu přes Skype, kdy jsem se snažil zjistit, jak se věcí mají a kdy se web spustí, vyšlo najevo, že by nám nejraději vrátil prachy a šel by si po svým. Nehorázná drzost...

Přitom já i Jakub jsme na naplnění nové administrace celkem 180ti cviky, 70ti články, 30ti fázemi 6ti tréninkových plánů, 7mi jídelníčky a řadou dalších textů strávili desítky hodin práce.

Nakonec souhlasil, že nám rozpracovaný web nechá zadarmo. Ale tím problém neskočil. Ba naopak - začal nový problém a možná ještě větší. Kde najít někoho, kdo by byl schopný to převzít a dotáhnout ho do konce??

Skončí to happy endem ?

Zní to smutně, ale po půl roce jsme opět na začátku ve fázi hledání toho, kdo by nám to naprogramoval. Tentokrát vybíráme pouze z kvalitních firem se slušným zázemím.

Vím, že jsem mnoha lidem sliboval brzké dokončení nových stránek a mrzí mě, jak to dopadlo. Tímto článkem se nehodlám nijak ospravedlnit a setřít ze sebe odpovědnost za celou záležitost.

Omluva

Rád bych se omluvil všem členům, kteří čekali nové články a další novinky na našem webu. Jako formu určité kompenzace jsem se rozhodl všem prodloužit členství až do konce roku 2013.

Také se chci omluvit všem zájemcům o členství, kteří tak dlouho čekali na spuštění nových stránek. Pro všechny, kdo obdrželi email s informací, že je budeme kontaktovat s výhodnější nabídkou, mám slevu 1000 Kč. Bližší informace obdrží každý zvlášť emailem.

Happy end ?

Něco pozitivního přeci jen mám. Podařilo se nám alespoň zprovoznit aktuální verzi stránek. Můžeme už vkládat nové články a předávat vám své nové zkušenosti.

Jestli jste čekali, že to skončí líp, tak vás zklamu. Nejdůležitější je, že jsme se vyhrabali z toho nejhoršího a získali cenou lekci.

-----

Jsem zvědavý na vaše reakce - díky za ně! ;-)

Váš trenér online,
Tomáš Jehlička

Poslat e-mailem

Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack