Zjednodušte si život!

Autor: Tomáš Jehlička | Datum: 30. března 2012 | Kategorie Motivace

Zjednodušte si život!

Domníváte se, že začít posilovat a změnit stravu je příliš složité a nebudete na to mít čas? Tak to ale není, a i když si připadáte zaneprázdnění, lze to časově bez problému zvládnout.

Nejdřív se zaměřím na to, co dělat v posilovně a pak v krátkosti shrnu stravu. Protože se pomalu blíží slunečné dny, kdo by chtěl trávit v posilovně nebo v kuchyni moře času...

Soustřeďte se proto jen na to nezbytné v tréninku i v jídelníčku a ostatní věci vynechte.

40 minut na trénink stačí

Jestli se vám to zdá málo, pak děláte příliš mnoho cviků nebo sérií a nekontrolujete délku odpočinku mezi sériemi. Krátký a intenzivní trénink vám pomůže se lépe soustředit od prvního cviku do posledního a současně udrží hladinu vašeho testosteronu na maximu. Díky krátkým pauzám a zakyselení svalů se v těle začne produkovat i růstový hormon, který je ideální pomocník při nabírání i hubnutí.

Celý článek: Zjednodušte si život!

Poslat e-mailem

Stres jako řešitel problémů?

Autor: Mgr. Mirka Jarošová | Datum: 28. listopadu 2011 | Kategorie Motivace

Stres jako řešitel problémů?

Úplné osvobození od stresu znamená smrt. H. H. B. Selye

Neexistuje žádný rozumný návod, jak se v životě vyhnout stresujícím situacím. Proto se dnes podíváme na to, jak převzít otěže stresu do svých rukou.

Pomocí jednoduché mentální strategie si ukážeme, jak ovládat a usměrňovat reakce své psychiky a svého těla při náročných situacích, kterým jsme vystavováni. A buďme upřímní, do těchto situací se často přivádíme sami.

Stres je past, zaseknutá reakce, která se točí stále dokola a může vážně poškodit naše zdraví. To už jsme si popisovali v předchozím článku Stres je největší sabotér. Tělo nás naštěstí na stres vždy upozorní. Chceme-li efektivně ovlivňovat svou stresovou reakci, prvním krokem je důkladně poznat svůj vlastní osobitý stres.

Celý článek: Stres jako řešitel problémů?

Poslat e-mailem

Stres je největší sabotér!

Autor: Mgr. Mirka Jarošová | Datum: 1. září 2011 | Kategorie Motivace

Stres je největší sabotér!

Stres patří k fenoménům poslední doby. Jestliže se špatně vyrovnáváte se stresem, pak se v dnešním článku dozvíte, jak stres podkopává vaši snahu zhubnout a zlepšit svou fyzickou kondici.

Jelikož se v životě nelze zcela vyhnout náročným situacím, je potřeba se naučit se stresem vypořádat. Zjistíte, jak si na svém těle jednoduše ověřit, do jaké míry jste pod vlivem stresu. Povíme si o první pomoci, jak ze svého těla rychle a snadno vyplavit stresové hormony, aby nesabotovaly výsledky vašeho cvičení.

Vítám vás u prvního článku ze série věnované tématu stres. Při zlepšování fyzické kondice, hubnutí a nabírání svalové hmoty máte úžasnou příležitost jednoduše se vypořádat s následky stresu ve svém životě. Na druhou stranu, pokud podceníte stres a fyzické změny v těle s ním spojené, může to značně zpomalit přeměnu vaší postavy.

Celý článek: Stres je největší sabotér!

Poslat e-mailem

Wellness koučování – klíč k motivaci pro efektivní hubnutí

Autor: Tomáš Jehlička | Datum: 18. července 2011 | Kategorie Motivace

Wellness koučování – klíč k motivaci pro efektivní hubnutí

Dobrý den, dnes vám představím osobního kouče Mgr. Mirku Jarošovou, která vystudovala obor psychologie na Karlově univerzitě a v současné době působí jako odborník rozvoje lidských zdrojů v jedné významné české společnosti. Mimo to si založila vlastní praxi a nabízí své zkušenosti i běžné veřejnosti. Mezi její zaměření patří kromě osobního rozvoje zejména podpora motivace v oblasti wellness.

Motivace je kapitolou sama pro sebe. Lze ji vnímat jako motor lidské činnosti a tvoří základ úspěchů, kterých jsme dosáhli, anebo kterých dosáhli lidé v našem okolí. Dobrou zprávou je, že představuje volně přístupný zdroj pro každého z nás. Člověk, který vhodně načerpá motivaci, může uspět, v čemkoli si určí. Mirka se v této oblasti pohybuje již tři roky a pomohla mnoha lidem k dosažení jejich úspěchu. Více o tom, jak můžete efektivně využít svou motivaci a splnit si svůj sen, naleznete na jejích stránkách www.cleverest.cz.

Celý článek: Wellness koučování – klíč k motivaci pro efektivní hubnutí

Poslat e-mailem

„Já nemám čas!“

Autor: Tomáš Jehlička | Datum: 1. června 2011 | Kategorie Motivace

„Já nemám čas!“

Toto bývá jedna z nejčastějších výmluv, kterou lidé používají. Nezáleží na tom, jestli se to týká cvičení, stravy nebo řešení jejich zdravotních potíží, šmahem to smetou ze stolu větou: „Nemám čas.“ Zeptejte se sami sebe, kolikrát jste použili tuto univerzální odpověď na následující otázky:

„Proč necvičíš, když si pořád stěžuješ, že tloustneš?“

„Proč vůbec neřešíš, že tě neustále bolí záda?“

„Proč jíš tyhle tučné polotovary a neuvaříš si něco výživnějšího?“

„Půjdeš se mnou dneska běhat / do posilovny / na kolo?“

Je velmi zarážející, že přestože se lidé cítí mizerně, chybí jim energie a nejsou se svou postavou spokojení, raději se s tímto stavem smíří, než aby se snažili tuto situaci zvrátit. Hlava mi nebere, jak někdo může takto rezignovat v otázce svého zdraví a kondice na úkor 20 minut obětovaných 3x-4x týdně. Jak je možné, že se dotyčný smíří s tím, že bude obézní do konce života? Nebo že mu nedělá vrásky na čele, že nezvládne vyjít schody bez toho, aby se potil, funěl a padal do mdlob?

Celý článek: „Já nemám čas!“

Poslat e-mailem

 
Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack