Od intoxikace k detoxikaci: Postupy očisty těla

Autor: Jakub Jiřičný | Datum: 14. března 2013 | Kategorie Spalování tuků

Poslat e-mailem

Od intoxikace k detoxikaci: Postupy očisty těla

Na úvod ještě připomenu první článek o intoxikaci - jeho nepřečtení je pouze na vlastní nebezpečí! Podcenění intoxikace, může přivodit velmi známé nepříjemnosti. Navíc uvědomění si problému je prvním krokem k jeho odstranění. (Když si alkoholik neuvědomí, že je alkoholikem, jak ho chcete léčit??)

Tento díl jsem zaměřil na druhý krok procesu - detoxikaci - tedy na proces očisty našeho těla. Pozor! Připomínám, že detoxikace neznamená jíst zdravě.

Dnes se dozvíte, jak detoxikovat tělo v začátku a prolomit zabrzděné spalování tuků. Dále se s vámi podělím o další zkušenosti se změnou životního stylu a doufám, že u vás probudím zapálení pro zdravější JÁ! ;-)

Co nám detoxikace může přinést?

Dodržování principů detoxikace může během měsíce přinést zlepšení psychického stavu, zvýšení ''stavidel'' pro zvládání stresu, snadnější spalování tuků, rychlejší regeneraci, snížení plynatosti a nadýmání a v neposlední řadě konec bolestí hlavy.

Při dlouhodobém dodržování detoxikačních procedur se mohou snížit projevy alergie, ale také zcela vyprchat. Zvýšení obranyschopnosti těla, tedy posílení imunity a vyrovnání hladiny hormonů.

1. Základ je změna životního stylu

Chcete-li zdravý a fungující organismus, musíte se nejprve zbavit činností, které mu škodí a znečišťují ho. Samotná detoxikace bez změny životního stylu bude znamenat, že jen plavete proti proudu. Ale až změna životního stylu otočí směr proudu ve váš prospěch.

Změna životního stylu představuje změnu stravování, frekvence fyzické aktivity ale i schopnosti naučit se relaxovat. Vyřaďte ze svého jídelníčku potraviny, které nejsou přírodního původu. Pohybujte se každý den alespoň 30 minut nad rámec běžného přemísťování v práci či doma. Vypněte myšlenky na všechno ostatní během těchto 30 minut - soustřeďte se jen na sebe. Omezte příjem alkoholu a najděte sílu přestat s kouřením - je-li to váš zlozvyk.

Tělo se vám odvděčí výše zmíněnými pozitivy a vy nebudete muset dotovat farmaceutický průmysl. A ve stáří budete schopni žít a ne pouze přežívat.

2. Druhý krok je detoxikace

Pomocí detoxikace se snažíme odvádět škodliviny z těla. V začátcích je třeba dát větší důraz na odvod škodlivin a posléze zdravý stav dlouhodobě udržovat. Proto jsou začátky časově intenzivnější.

Krátkodobá detoxikace

Slouží k základní detoxikaci, která musí nastat neprodleně, při změně životního stylu!

Proč ihned?

V minulém článku Tomáš zmínil, že naše tělo používá tuky také jako skladovací místo pro toxiny. Z toho důvodu je extra důležité, abyste se zbavili nejdříve toxinů. Ozdravíte tím své tělo a současně odstraníte velkou překážku, proč se vás tuky stále drží jako klíště!

Jak ji provést?

Yucca přípravek k detoxikaci

1. Po dobu týdne užívejte 2x denně čaj z ostropestřce mariánského.

2. Ranní ''fresh.''

  • Jako první jídlo po dobu týdne si dávejte zeleninový mix, který buď namixujete nebo odšťavníte. Snažte se, aby zelenina byla v co největší míře z vlastní zahrádky nebo BIO.

3. Pořiďte si Yuccu!

  • Yucca či Jucca, je látka, která odchytává amoniak z těla. Amoniak je pro tělo toxický a tvoří se z nevyužitých zbytků bílkovin. Na to ať si dají všichni, jejichž jídelníček obsahuje značné množství bílkovin.

4. Pijte zelený čaj alespoň 2x denně společně se šťávou z citrónu a lžičkou medu.

5. Každý den si dejte nalačno alespoň 30 minutovou procházku.

  • Nejenže spálíte porci energie, ale zároveň vás to probudí a osvěží. Tím se tělo rozproudí a začne s očistou. Než vyrazíte ven, dejte si zelený čaj.

Moje zkušenosti

Jsou to asi 3 roky, kdy jsem začal trénovat pod Tomášovým vedením. Nejdřív jsem si pořídil tréninkový plán. Jakmile jsem viděl rychlé výsledky, které byly pro mě v tu chvíli velmi podstatné, rozhodl jsem se nechat si od Tomáše sestavit i jídelníček. V tu chvíli se stalo něco neuvěřitelného. Přirovnal bych to k ''probuzení'' těla! Změna stravování se projevila téměř okamžitě. I přes stále náročnější tréninky jsem cítil nárůst energie.

V té době jsem začal léčit i svoji alergii, kterou jsem nechával asi 2 roky stranou. Za několik měsíců přišla sezóna mé alergie a já jsem nemohl věřit svým očím. Alergie se zlepšila a její průběh nebyl tak vyčerpávající. Moje tělo ji snášelo mnohem lépe!! Nejprve jsem to připisoval započetí léčby na alergologii, nicméně nyní jsem přesvědčen, že to bylo změnou životního stylu. Léčbu jsem totiž zkoušel již dříve a nic zvláštního se nedělo.

Od té doby se mi život změnil v mnoha směrech. Navíc mě to vytáhlo ze zamindrákované psychiky, která se se špatnou stravou a nedostatkem pohybu jen prohlubuje.

Toto mě denně utvrzuje v tom, že chránit své tělo před toxiny a neustále o něj pečovat, má smysl. Pokud s tím začnete dnes, věřte, že na tom nebudete jako vaši rodiče.

Teď nebo nikdy!

Začněte dnes a to seznamem toho, co jíte. Je k nezaplacení to vidět před sebou - stejně jako to dělá doktorka Cajthamlová v pořadu Jste to, co jíte. Po týdnu sepisování si na to sedněte a položte si otázku: “Opravdu chci investovat peníze na svoji vlastní popravu?” Věřím, že pud sebezáchovy vás nenechá chladným a uděláte alespoň nějaký krok ke zlepšení svého zdraví.

Ještě pár důvodů

1. Dostáváme do sebe podřadné potraviny, které nejsou ani z daleka tak kvalitní jako byly před 50ti lety.

2. Budeme muset déle pracovat a pracovnější prostředí bude hektičtější.

3. V ovzduší je více smogu, země pohlcuje chemikálie a oceány se potýkají s ropnými haváriemi.

...mohl bych pokračovat, ale věřím, že máte už jasno.

Dlouhodobá detoxikace

Proč dlouhodobá? Protože naše tělo neustále pod vnějším tlakem. Je to stejné, jako se ptát, proč se pravidelně starat o svou zahradu.

Více o tom, jak udržovat tělo z dosahu toxinů a volných radikálů a prodloužit si svůj aktivní věk, se budeme bavit v dalším článku. Nyní začněte s úvodním týdnem očisty!

Co si z toho určitě odnést?

  • Základním prvkem udržení čistého těla je zdravý životní styl!
  • Krátkodobou detoxikaci zapojte ihned při přestupu na nový životní styl!
  • Bez detoxikace těla je proto mnohem náročnější pálit podkožní tuk!
  • Dlouhodobá detoxikace je číslo 1 v dlouhodobém udržení nízkého množství odpadu v těle!

-----

Sdílejte, likujte a pište své komentáře. Předem díky za to a těšte se na poslední článek této série zaměřený na dlouhodobé udržování zdravého a funkčního těla.

Dostatek pohybu sám o sobě nestačí k dokonalému zdraví!

Odborný asistent,
Jakub Jiřičný

Poslat e-mailem

Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack