Probiotika a zažívací problémy

Autor: Jakub Jiřičný | Datum: 31. října 2013 | Kategorie Stravování

Poslat e-mailem

Probiotika a zažívací problémy

Jedním z indikátorů zažívacích problémů jsou nepříjemné pocity nadmutého břicha a plynatost. Dřív jsem to nijak zvlášť neřešil, ale zhruba před rokem jsem se rozhodl tomu přijít na kloub díky jednomu poučnému článku.

Mnoho lidí bere nadýmání jako běžnou součást trávení. Tělo se nám tím snaží sdělit: “Něco je špatně - udělej s tím něco!”

Protože to není zrovna příjemné téma, hodně lidí se to stydí s někým řešit. Právě proto, se chci s vámi o tohle podělit.

Můj dřívější stav

Jak jsem již nakousl, nejsem sám, kdo trpí (v mém případě trpěl) nadměrnou plynatostí. Nejčastěji to bývá přebytkem bílkovin a sacharidů ve stravě nebo z nevhodných (alergenních) potravin. Snížení množství bílkovin je nejsnazším možným řešením. Pokud jíte více než 2 g proteinů na kilogram váhy, pak je to příliš velké množství. Vypozorovat, jaké potraviny způsobují zažívací problémy, je mnohem náročnější proces.

Obě varianty by měly alespoň částečně zafungovat, je-li vaše trávení jinak v pořádku. Tím, že ale dlouhodobě konzumujete jídla způsobující plynatost, postupně ničíte svůj trávicí trakt. Stav mého trávení byl tehdy v dezolátním stavu. To se projevovalo sníženou imunitou a častými nemocemi.

Začal jsem tedy pátrat, co by mě dostalo zpět do dřívějšího bezproblémového stavu.

Obnova mikroflóry a zažívání

Z mého pátrání vyplynula probiotika a prebiotika jako teoretický řešitel celého problému.

Probiotika pro mě nebyla žádnou novinkou a o jejich pozitivních účincích jsem věděl už dřív, ale znáte to...když vás osobně to nepálí, nevěnujete tomu dostatečnou pozornost. Zkrátka máte řešení přímo před nosem, ale nevidíte ho.

Jak fungují probiotika?

Pokud o probiotikách a prebiotikách slyšíte poprvé, v krátkosti shrnu jejich základní fungování.

Probiotika jsou přátelské bakterie v našich střevech, které se starají o přeměnu přijatých živin na energii. V případě nedostatku dochází k zhoršenému trávení a plynatosti. (V důsledku nestrávení jídla začínají tyto zbytky hnít a vznikají plyny z nestrávených částí potravy.)

Prebiotika jsou pak potravou pro probiotika, aby mohly fungovat na plné obrátky.

Důležitou poznámkou je fakt, že obnovenou mikroflóru je možné dlouhodobě udržovat v perfektním stavu. To znamená, že probiotika není nutné opakovaně užívat celý život.

Čím narušujeme přirozenou rovnováhu?

Nejčastějším důvodem úbytku probiotik a vychýlení z rovnováhy je náš životní styl. Tím mám na mysli obecně nedostatek spánku, nadměrný stres a málo pohybu. Největšími zabijáky jsou nezdravá jídla (tučná a smažená + nebezpečná éčka), dále kouření a nakonec pití alkoholu.

Probiotika jsou křehké mikroorganismy, tak si zkuste představit, co s nimi udělá panák tvrdého alkoholu.

Samostatnou skupinou jsou pak antibiotika, které nám předepisují doktoři. Jejich cílem je hubit všechny bakterie ve střevech - dobré nebo špatné - na tom nesejde…

Hledání ideálního kandidáta

Lepicol plus a probioticka směsBez hlubšího přemýšlení jsem vybral na první pohled slušný produkt, který byl k dostání u nás v Česku a myslel si, že bude vyhráno. Kéž by to bylo tak snadné…

Lepicol PLUS a Probiotická směs

Nejprve jsem vyzkoušel Lepicol PLUS. Když pominu fakt, že doporučené dávkování bylo cca 10 tablet denně, pak jsem byl s produktem poměrně spokojený. Po pár týdnech se zažívání zlepšilo. Nicméně po téměř třech měsících užívání jsem produkt vysadil a problémy se opět objevily. Tak tomu bylo v případě Lepicolu i Probiotické směsi.

Celkové zhodnocení: Příznivá cena, vyřešení problémů po dobu užívání, ale po skončení kúry návrat do stejné situace jako na začátku. S výsledkem jsem tedy nebyl spokojený a začal jsem hledat dál.

Zahraniční kandidát

Než jsem pořídil další produkt na obnovu mikroflóry, prostudoval jsem doporučení fitness expertů, od kterých společně s Tomášem čerpáme. Několikrát jsem však zaregistroval produkt Floracor-GI od společnosti AST Enzymes.

Hledal jsem i další alternativy od firem s těmi nejlepšími referencemi, ale nakonec jsem vybral právě Floracor. Neomezoval jsem se už jen na to, co lze sehnat u nás. Byly zde i levnější alternativy, ale tentokrát jsem nechtěl nechat nic náhodě.

Americká jednička Floracor-GI

Probiotika Floracor GINarozdíl od Lepicolu je Floracor koncentrovanější, takže nemusíte polykat 10 tablet v jedné dávce. Co mě ale šokovalo, byly účinky, které jsem zaznamenal hned druhý den. V případě předchozích produktů se projevily účinky zhruba do týdne.

Jakmile nadýmání pominulo, začaly mi být volnější i kalhoty. Nenechte se mýlit - nezhubl jsem díky probiotikům. Pořád jsem byl ale nafouklý, což zvětšovalo obvod mého břicha.

Během týdne se i nadmutí odporoučelo a začali mi být volnější i kalhoty - ne, nezhubl jsem.. byl jsem jen celou dobu nafouklý a to dělalo moje břicho větším..

Celkové zhodnocení: Počáteční účinnost produktu mě velmi mile překvapila. 3-měsíční kúra dále probíhala bez razantnějších změn. Hlavním důvodem, proč produkt doporučuji, je fakt, že téměř půl roku po dobrání jednoho balení se problémy nevrací a mé trávení se vrátilo do normy.

Cenové srovnání

Když jsem výše uvedl, že Lepicol PLUS je cenově příznivý, není to tak úplně pravda. Jedno balení stojí od 250 Kč a 180 tablet máte pryč za 18 dní dle doporučeného dávkování. Abyste absolvovali 3-měsíční kúru (90 dní), musíte si pořídit celkem 5 balení (1250 Kč). To už tak levné není a o účinnosti jen po dobu užívání přípravku jsem se již zmiňoval.

O vracejících se problémech s trávením píší například stálý zákazníci v recenzích na Heurece.

Čím je Floracor jedinečný?

Velkou důvěru v tento produkt ve mě vzbuzuje především samotná společnost AST Enzymes. Jedná se o specializovanou firmu přímo na probiotika a enzymy (trávicí enzymy a systematické enzymy).

4 hlavní rozdíly od konkurence

- extra účinná kombinace látek podporující tvorbu probiotických kultur
- kromě obnovy mikroflóry bojuje s nebezpečnými kvasinkami rodu CANDIDA
- vhodný pro vegetariány a vegany
- NEOBSAHUJE pesticidy, chemikálie, konzervační látky, živočišné deriváty, mléčné výrobky, laktózu, části ryb, korýšů, arašídů nebo ořechů, umělá sladidla ani barviva

Pod Floracor GI se podepisuji a doporučuji ho každému, kdo se chová ke svému tělu s důstojností.

Rád bych řekl, že sdílím podobný příběh a stejný názor na Floracor jako Jakub. Jen apeluji na všechny, kteří se do boje proti nadýmání pustí: “Floracor není vše lék a nenapraví špatné stravovací návyky. Zapracujte tedy nejprve na tom, že z jídelníčku vyřadíte polotovary, smažené jídla, tvrdý alkohol a začnete se stravovat zdravěji!” Ať se vám daří!  - Tomáš Jehlička

Věřím, že byl článek přínosný a líbil se vám - Like můžete dát nahoře!

Odborný asistent,
Jakub Jiřičný
 
Probiotika Floracor-GI AST Enzymes

Poslat e-mailem

Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack