Tohle do posilovny nepatří!

Autor: Tomáš Jehlička | Datum: 3. května 2012 | Kategorie Ostatní

Poslat e-mailem

Tohle do posilovny nepatří!

Vzhledem k tomu, že jsem v posilovně někdy i šest dní v týdnu, stanu se svědkem vskutku zajímavých situací. To, že většina lidí náhodně zkouší různé stroje a jen velmi zřídka používá činky, není nic neobvyklého. Stejně tak, že téměř nikdo nemá žádný tréninkový deník.

To je jejich boj.

Co byste si ale měli odpustit, jsou věci, které ostatní rozčilují, demotivují nebo je mohou vážně zranit!

Blbost

Tento bod bych chtěl vyzdvihnout nad všechny ostatní, protože se většina lidí poučí až tím, že někomu ublíží nebo se samy zmrzačí.

Zrovna minulý týden jsem měl trénink s klientem a pozoruji jeho techniku při dřepech. Z ničeho nic ucítím strašnou bolest. Jen co se ohlédnu, hned mi dojde, co se stalo.

Vedle mě se válejí dva 10 kg kotouče a můj kotník je od krve a silně otřesen. Týpek si za mými zády sundával kotouče z krátké tyče a nedošlo mu, že když na jednom konci nic není, může se tyč převážit...zkrátka jsem stál v blbou chvíli na blbým místě.

Taková věc zpravidla všechny okolo rozruší natolik, že se jim to už nikdy v životě nestane. Podobný incident stal hodně lidem a od té doby si dávají velký pozor při manipulaci se závažím, ale přijde mi trochu zbytečné, aby se člověk poučil až ve chvíli, kdy o vlásek unikne neštěstí, někoho zraní nebo zraní sám sebe.

Proto si dejte bacha při manipulaci s kotouči, aby se vám nepřihodila podobná věc!

Naštěstí se nejednalo o vážné zranění a s občasnou bolestí mohu chodit, ale běhání se budu muset na nějakou dobu ještě vzdát.

Čtení

Je to pár měsíců, co jsem se při tréninku nestačil divit. Po odcvičení poslední série se otočím a vidím slečnu na horizontálním leg pressu, jak podřepuje s 20 kg, drží časopis a čte si. Ono by stačilo, že zvedá jen 20 kg, ale ten časák mě dorazil...

PROSÍM – soustřeďte se raději na to, co zrovna děláte! Jestliže jdete trénovat, pak vás mají zajímat cviky, série, opakování, pauzy a samozřejmě váhy, které hodláte pokořit. Číst si můžete v klidu doma, až budete relaxovat po náročném tréninku.

Pokud si jdete jen tak zacvičit, vypusťte aspoň na chvíli práci, politiku, ekonomiku, módní trendy, celebrity a myslete na to, jak vaše svaly pracují. Aspoň si trochu vyčistíte hlavu od každodenních starostí. ;-)

Mobil

Pokaždé, co na to zapomenu, toho lituju. Dřív jsem měl mobil normálně v pohotovosti, ale uvědomil jsem si, že většina telefonátů počká těch 45 minut, než si odjedu svůj trénink. Proto si raději vyzvánění vypínám a nic mě, ani ostatní, v posilovně neruší.

Jestli máte nutkání si mezi sériemi s ostatními volat, psát nebo koukat na internet, nechte si mobil raději ve skříňce – pro jistotu.

Bezohlednost

Pamatujete, jak nás rodiče kárali za to, že si po sobě máme uklidit? Bohužel lidi hrozně rychle zapomínají nebo jsou zkrátka bezohlední vůči ostatním.

Proto se stává, že si někdo naloží činku kotoučema, klidně je tam nechá a jde si pryč.

Uvědomte si, že ostatní tam nejsou od toho, aby za váma chodili a uklízeli po vás!

Jaký je váš názor?

Přečetli jste si, s jakými situacemi se osobně setkávám v posilovnách a pravděpodobně se setkáváte s jinými nešvary než já.

Napište, co vám vadí v posilovně nejvíc a s čím se nejčastěji setkáváte?

-----

Díky za komentáře a snad si budete při manipulaci s kotouči obezřetnější než doposud. ;-)

Trénujte chytře!

Váš trenér online,
Tomáš Jehlička

Poslat e-mailem

Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack