Petr

Po cvičením s Trener-online.cz Před cvičením s Trener-online.cz

Někdy začátkem roku 2010 jsem usoudil, že jsem takříkajíc tlustej jak prase. Má váha se pohybovala někde kolem 95 kg a podle BMI (ne příliš vypovídajícího ukazatele) bych měl vážit kolem 70-75kg. Rozhodl jsem se s tím začít něco dělat. V té době jsem neměl žádné konkrétní cíle, krom jediného najít nejefektivnější možné řešení. Nedělal jsem si iluze, že zhubnu za měsíc pomocí nějakých zázračných preparátů nebo doplňků stravy. Věděl jsem, že to bude dřina, ale snaha byla o co nejméně časově náročnou dřinu s jasným a přehledným plánem. Nakonec to vlastně zas taková dřina nebyla ;-)

Po pár týdnech hledání a plácání se takříkajíc na místě jsem narazil na Tomášovo stránky a konečně pochopil. S odstupem času je mi jasné, že hlavní byla změna jídelníčku v závěsu s efektivně vypracovaným cvičebním plánem.

Celý proces přeměny trval 1,5 roku s několikaměsíčními pauzami. Pokud bych jel bez pauz a chyb, kterých jsem se v začátcích dopouštěl, trvala by přeměna odhadem 6-7 měsíců. Cvičil jsem pouze doma (gumy, činky, hrazda na shyby) a do dnes jsem návštěvou posilovny neposkvrněn, což mě těší. Třeba se tam někdy podívám ;-)

Největší motivací mi byly rychle viditelné výsledky, kdy v nejlepších týdnech má váha klesala o 1kg/týden. Byl to můj první pokus zhubnout a díky Tomášovo stránkám úspěšný. Shodit 20 kg mi činilo menší potíže, než přestat kouřit, což je momentálně můj další cíl.

Na začátku: váha - 95 kg

Na konci: váha - 74 kg

Boris

Po cvičením s Trener-online.cz Před cvičením s Trener-online.cz

Můj příběh začal někdy okolo května 2009. Tehdy jsem jel poprvé po zimě na chatu, bylo teplo a já vytáhl ze skříně staré kraťasy, které jsem míval odjakživa dost volné. Ale co se to proboha stalo? Kraťasy se asi v šatníku zmenšily, srazily nebo co? :)

To byl pro mě ten spouštěč, proč se ve svých 44 letech začít opravdu zajímat o svůj životní styl. Do té doby jsem raději na váhu nestoupal, protože jsem malinko tušil, že to nebude hezký pohled.

Měřím 187 cm a na vojně jsem měl ve 20 letech 76 kg. Samozřejmě, že se věkem metabolismus zpomaluje, také pohybu ubývá a do toho jedno, dvě, tři pivka navečer...no prostě jsem vážil 106 kg!

Brrr..tak to tedy ne! První, co jsem začal dělat, byly sedlehy v dobré víře, ale z těch mě brzo rozbolely záda a týden jsem se nemohl hýbat. Pak jsem zkusil kolo - 4x týdně 40 - 60 minut až nakonec jsem se rozhodl oslovit Tomáše Jehličku skrze stránky trener-online.cz.

Byla to dobrá volba. Poradil mi s výběrem plánu i jídelníčku a zodpověděl řadu mých všetečných dotazů. Do půl roku jsem měl dole cca 10 kg a už to bylo veselejší. Přestávala mě bolet záda a dle instrukcí jsem upravoval svůj jídelníček. Vyřadil jsem veškeré pečivo z večeří a postava se začala dále měnit k lepšímu. Pneumatika okolo pasu postupně mizí.

Nyní vážím o 14 kg méně a hlavní je, že mám o 20 cm méně v pase. Pravidelně 3 - 4x týdně cvičím, žiju aktivně a překopal jsem své zaryté stravovací zlozvyky. O tom, že tohle všechno má smysl, mě přesvědčilo setkání se starými známými, kteří hned poznali změnu - a to hodně potěší!

Na začátku: váha - 106 kg
pas - 104 cm

Na konci: váha - 92 kg
pas - 84 cm

Za dobu, co trénuju jsem se propracoval na mrtvém tahu ze 40 kg na 135 kg.

Petr

Po cvičením s Trener-online.cz Před cvičením s Trener-online.cz

Zhruba před třemi lety, když jsem začal s posilováním, byl jsem po operaci kolene a takřka rok a půl jsem nic nedělal a jen jsem „kynul“. Při pohledu na sebe do zrcadla jsem ze sebe neměl dobrý pocit. Štvalo mě to, a tak jsem si řekl, že začnu něco dělat a opravdu jsem začal.

Protože jsem neměl žádné zkušenosti, výsledek jsem neviděl. Myslel jsem si, že když začnu cvičit, tak se všechno srovná.

Naštěstí můj bratranec Tomáš se v této oblasti orientoval mnohem víc než já a poradil mi, jak cvičit, jak se stravovat a jak to celé funguje. S těmito informacemi jsem byl schopný si sám upravovat jídelníček a korigovat si cvičení a být sám sobě trenérem!

Po měsící opravdové dřiny jsem se přeměřil a nevěřil jsem vlastním očím…9 cm v pase bylo pryč. Oblečení mi bylo volné, pohled na sebe úžasný a cítil jsem se mnohem sebevědomější.

Nyní se posilování a zdravý jídelníček stali součástí mého každodenního života. Jakmile se vám tohle podaří, je to skvělý pocit.

Závěrem jen musím říct, že se zlepšil i můj zdravotní stav. Ani nepamatuji, kdy jsem byl naposledy nemocný. Získal jsem sílu a skvělou kondici. Lépe spím a ráno se probouzím svěží a dobře naladěn do nového dne, prostě v tom vidím sama pozitiva...

Na začátku: váha - 78 kg
hrudník - 102 cm
pas - 92 cm
bicepsy - 30,5 cm

Po roce: váha - 73 kg
hrudník - 106 cm
pas - 79 cm
bicepsy - 36,5 cm

Ve shybech podhmatem jsem se posunul z 5 opakování na 21 a rekord na bench pressu mám 93,5kg.

Martina

Po cvičením s Trener-online.cz Před cvičením s Trener-online.cz

Jako každá žena i já jsem se cítila se svou postavou nespokojená. Rozhodla jsem se však, že to není žádné prokletí, které si zrovna mě náhodou vybralo, ale může za to můj životní styl, způsob stravování a neefektivní cvičení.

Od bratra jsem dostala doporučení na trenéra Tomáše Jehličku a řekla si, že to aspoň zkusím. Ač jsem si zprvu nedokázala moc vůbec představit, co mě čeká, byla jsem neuvěřitelně motivovaná naší první rozpravou.

Jako každá změna i tato byla ze začátku náročná, ale po měsíci na novém jídelníčku a novém cvičebním programu šlo vše hladce. Pravidelně sledovala své výsledky a nevěřila, že váha jde pořád stabilně dolů. Potom jsem bohužel musela vysadit na půl roku tréninky díky zdravotním problémům. O to víc jsem byla odhodlaná se s tím potom poprat.

Po roce a jednom měsíci je dole úžasných 16 kg a skoro 15 cm přes boky. To vše jsem zvládla spolu s výchovou mé malé dcerky. Nyní čekáme další přírůstky, ale stoupající váhy se nebojím. Už vím, jak s ní bojovat! :)

Na začátku: váha: 82 kg
bříško: 102 cm
boky: 110 cm
stehna: 66 cm

Nyní: váha: 66 kg
bříško: 86 cm
boky: 95,5 cm
stehna: 57 cm

Jakub

Po cvičením s Trener-online.cz Před cvičením s Trener-online.cz

Než jsem se pustil do cvičebního programu s Tomášem, neměl jsem rád sport ani jiné pohybové aktivity. Hned jsem se zpotil a záhy mi došel dech - jako bych dýchal vzduch, kde není kyslík! S takovou reputací se v kolektivu cítíte mizerně a když si nevážíte sami sebe, ostatní si vás taky neváží.

Karta se začala obracet, jakmile jsem navázal spolupráci s Tomášem. Protože věděl, co dělá, na výsledky jsem nečekal dlouho. Sebevědomí šlo nahoru a na své výsledky jsem byl pyšný. Výsledky mě motivovali k usilovnější práci, a ta nesla své ovoce. A tahle spirála nemá konce!

Jelikož chodím do školy, spolužáci si rychle všimli viditelných změn. Naštěstí jsem našel podporu i u nich a někteří se mě nyní chodí ptát na rady, jak a co zlepšit.

Hlavní je, že můj vztah ke sportu se změnil o 180 stupňů a nyní bez něj nemůžu být. Posilování se stalo mým novým koníčkem a činností, při které si vyčistím hlavu.

Na začátku: váha: 93 kg

Nyní: váha: 71,5 kg

Tomáš - Praha

Mohlo mi být kolem 16 let, když jsem se svými kamarády prvně navštívil posilovnu. V tom věku jsem měl nos příliš vysoko, takže jsem si myslel, jaký nejsem mistr světa a od nikoho jsem si nenechal poradit. Pak jsem začal přicházet trošku k rozumu a konečně se pídit po nějakých informacích o posilování. Jenže jsem povětšinou narazil na informace z kulturistických fór a podobných zdrojů. Zkoušel jsem podle nich cvičit, ale dlouho mi to nevydrželo, protože jsem ani po delší době neviděl žádné výsledky. To mě postupně odrazovat, až jsem nakonec zcela skončil.

Loni na podzim, v mých 18 letech, se ve mně však něco zlomilo. Řekl jsem si, že takhle to už dál nejde. Chtěl jsem však začít doma, než začnu zase chodit do posilovny, a tak jsem začal brouzdat na netu, zda nenajdu nějaký spolehlivý a užitečný plán na cvičení. Narazil jsem na stránky www.cviceni-doma.cz. Ty stránky mne naprosto nadchly. Ještě víc mne ale o pár měsíců později potěšilo zjištění, že vznikly nové maximálně specializované stránky www.trener-online.cz.

Ihned jsem se stal členem a nechal se tak vtáhnout do světa nabitého spoustou informací a příjemných lidí. Po přečtení všech článků a rad mi bylo jasné, proč se tehdy nedostavily žádné výsledky. Pak už mi chybělo si jen stanovit cíle a vybrat ten správný tréninkový plán. To jsem s radostí učinil a konečně mi nic nebránilo v tom vrhnout se do posilování s plnou vervou.

Ano, bylo to zpočátku těžké, ale to jsem čekal a nevzdával jsem to. Líbila se mi hlavně možnost kontrolovat a snadno si zde upravit jídelníček, což šetří spoustu času. Taky je super, že se zde dozvídám stále nové informace. A když přeci jen narazím na nějaký zádrhel, napíšu do Diskuse a Tomáš s Jakubem daný problém s maximální pečlivostí rozeberou a doporučí mi, co je v mém případě nejlepší. Jakmile jsem vše pochopil a věděl, proč to tak mám dělat, šlo to mnohem snadněji.

Díky těmto stránkám zaručeně dosáhnu svého vytouženého cíle. A proč to vím tak jistě? Neboť s mou motivací a těmito stránkami, mám vše, co potřebuju vědět o posilování, takže to ani jinak dopadnout nemůže!! :) Mé velké uznání patří autorovi těchto báječných webovek, díky kterému jsem chytil druhý dech. Díky Tome!!! :)

Jarda – Vlašim

Zdravím! Skvělé stránky. Nechtěl jsem moc chodit do posilovny, a proto mi líbily tyto stránky, kde mám možnost plánů jak do posilovny tak i na doma. Můj cíl byl nabrat svaly a sekce cíle a statistika mi v tom hodně pomohly, protože jsem neustále věděl, jak na to sem. Za uplynulý měsíc jsem nabral téměř 2 kila svalů a k tomu shodil kilo sádla! To mě žene dopředu!

Je vidět, že Tomáš ví, o čem mluví a za to mu patří velký dík!

Pavla - Olomouc

Dříve jsem si platila osobního trenéra, ale situace mě donutila ve spolupráci přestat. To víte, ono 5000Kč měsíčně není málo. Pak jsem nějakou dobu chodila posilovat sama, ale dlouho jsem na sobě neviděla žádné změny. Zkoušela jsem různé pilulky, diety, cvičení, zumbu a bůhví co, ale vážila jsem pořád stejně. Kamarádka mi řekla o těch stránkách, protože s nimi byla sama spokojena a tak jsem je taky zkusila. Zprvu jsem byla trochu v rozpacích z rozdílných názorů a informací z článků, ale vše dávalo smysl. Nakonec jsem zjistila, kde dělám největší chyby a upravila si jídelníček – to počítadlo funguje suprově! Na začátku léta jsem začala s plánem Radikal Burn a bylo to teda dost náročný, ale už po první týdnu se váha hnula!

Po dokončení první 8 týdenní fáze plánu jsem zhubla přes 5 kg a na bocích mám o 4 cm méně! Strašně moc děkuju Tomášovi za profesionálně udělané stránky a rady, které konečně FUNGUJÍ!

Vašek – Plzeň

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Člověk má úplně všechno pohromadě, je to přehledný a když si s něčím neví rady, napíše Tomášovi do diskuse a ten mu hned poradí, co a jak. Líbí se mi hlavně vedení tréninků a možnost editace jídelníčků. Tyhle vychytávky mě fakt mile překvapily.

Těším se na další články, plány a jídelníčky, protože se vždycky dozvim něco novýho. Díky Tome!

Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack