Zaměřte svou pozornost

Autor: Michal Kolář | Datum: 14. října 2013 | Kategorie Motivace

Poslat e-mailem

Zaměřte svou pozornost

Jedna z nejdůležitějších složek mentální přípravy je míra vaší koncentrace – soustředění. Během vyvrcholení vašich výkonů na závodech, soutěžích, či jen tak při tréninku má úspěch často ten, kdo si déle koncentruje. V kritických chvílích výkonu je právě vaše soustředění tou dovedností, která rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Přestanete-li se 100% soustředit se na svůj výkon, přichází pak mnohdy konec, zklamání a prohra...

Každý má tu sílu být v něčem nejlepší

Záleží na dvou věcech:

  1. Na rozhodnutí dosáhnout vámi předem stanoveného cíle
  2. Dát do svého snažení opravdu vše

Při svém snažení si udržujte pozitivní naladění a ujistěte se, že vaše soustředění je vám k užitku a nestojí proti vám. Jednoduše se soustřeďte na důležité věci a zbytek nechte plynout jakoby okolo vás. Je škaredé počasí a vy máte jít běhat? Svou mysl nasměrujte k vašemu výkonu a počasí nechte, ať si dělá, co chce…vás to přeci nerozhodí.

Stanovte si své cíle a rozhodněte se je naplnit. Prostě nestůjte na místě a začněte makat. Dosáhnout svých cílů je vaše volba. Zkrátka do toho jdete naplno, něco tomu obětujete a dosáhnete svého. Druhou možností je věnovat pozornost něčemu jinému, nechat se rozptylovat různými činnostmi a nechat své cíle nenaplněné. Poté nastává otázka: Proč si je stanovujete, když se nesnažíte o jejich naplnění?

Každodenní soustředění

Soustředění při samotném tréninku vám pomůže posunout se blíže ke svým cílům a to každý den o malý krůček. Soustřeďte se na kvalitní provedení vašich tréninkových metod a buďte neustále zapojeni do toho, co děláte. Buďte tady a teď, přítomni jak tělem, tak i duchem. Vše ostatní odsuňte stranou.

Výkony, při kterých se budete opravdu soustředit, budou velmi kvalitní a dovedou vás tam, kam se chcete dostat. Musíte se naučit vrátit své myšlenky vždy zpátky, jakmile zpozorujete, že vaše koncentrace opadá. U dlouhých tréninků či závodů to bude s přibývající únavou čím dál tím těžší udržet pozornost, a právě v takových momentech si připomeňte, proč to celé děláte. Co je tím hlavním důvodem a hnacím motorem? Co stojí za dosažením vašich cílů?

Mé zkušenosti ze závodů

Sám se účastním trailových závodů s distancí okolo 100 km, které trvají několik desítek hodin. V závěru těchto závodů mě udržení potřebné koncentrace stojí mnoho sil, ale je to na místě, neboť zde může každý špatný krok znamenat zranění a tím i konec v závodě.

Osobně mi pomáhá soustředit svou pozornost na cíle, které jsem si před závodem vytyčil a které vedou ke zdárnému dokončení závodu. Snažím se také být v každé situaci plně přítomný. Soustředit se na každý pohyb a správně se rozhodnout při mnohých volbách. Představuji si, jak procházím jednotlivými dílčími cíli. V mém případě se jedná o kontroly a občerstvovací stanice a to až do doby, než protnu cílovou pásku s pocitem skvěle vykonané práce.

V jedné větě...

...stanovte si svůj cíl a rozhodněte se ho naplnit - vykročte na cestu za ním – vytrvejte a neustále si připomínejte, proč to celé děláte. Výsledky se sebe nenechají dlouho čekat...

Máte dotazy? Líbí se vám článek? Pak dejte nahoře LIKE a pište do komentářů. Děkuji.

S přáním úspěchu,

Michal Kolář

http://prolusio.cz

Poslat e-mailem

Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack