Získejte silácký vzhled

Autor: Tomáš Jehlička | Datum: 21. listopadu 2011 | Kategorie Budování svalů

Poslat e-mailem

Získejte silácký vzhled

Jestli jste dosud byli přesvědčeni, že svalnatou postavu tvoří velké bicepsy a svalnatý hrudník, možná konečně změníte názor. Když se zamyslíte nad tím, co z muže na první pohled dělá siláka, dojdete k tomu, že to jsou mohutné trapézy a silný krk. Vzpomeňte si, kdy naposledy jste viděli někoho s velkými trapézy a krkem jako kmen stoletého dubu? Nejspíš vám při pohledu na něj problesklo hlavou: „Tak toho si nechci znepřátelit...“

Možná to byl bývalý boxer, vzpěrač nebo hráč ragby. Na tom ale nezáleží. Podstatné je, že ve vás vzbuzoval respekt, stejně jako u všech ostatních, co byli na blízku.

Mužů s vypracovanou postavou můžete potkat hodně. Mají svalnaté paže, hrudník a břicho, protože se na ně zaměřují každý trénink. Na první pohled ovšem nevzbuzují dojem siláka. Příčinou je zanedbání tréninku trapézů a krku.

Zrovna nedávno jsem viděl kluka. Bylo na první pohled zřejmé, že chodí do posilovny. Na druhou stranu byste do něj neřekli, že je mohutný. Napadlo mě, co je na něm divného, a pak mě zarazil pohled na jeho krk. Měl totiž vůči zbytku těla úzký krk, což v celkovém součtu působilo hodně asymetricky a navozovalo úsměv na tváři.

Pokud chcete svým vzhledem budit respekt a zároveň působit dojmem, že své svaly jste schopni využít i k těžké práci, zařaďte do svého tréninku i cviky na trapézy a krk.

Silácké cviky

Chcete-li vypadat jako silák, cvikem číslo jedna jsou mrtvé tahy. Díky mrtvým tahům si vybudujete mohutnou postavu a objemné trapézy současně. Krom toho také získáte netušenou sílu, která vám dodá patřičné sebevědomí. Zařaďte alespoň jedenkrát týdně 2-3 série po 4-8 opakováních mrtvých tahů a postupně si na ně přikládejte větší zátěž. Nikdy však neporušujte správnou techniku na úkor dalšího zvládnutého opakování!

Dalším cvikem pro vybudování silných trapézů je krčení ramen. Tento cvik můžete cvičit s velkou činkou nebo jednoručkami. Pro maximální rozvoj trapézů využijte širokou škálu opakování. Jeden trénink zařaďte těžké váhy s nízkým počtem opakování. Další trénink zase lehčí váhy a počtem opakování mezi 15-20. Měňte i rozsah každého opakování – jednou zvedejte ramena jen nepatrně, zato s velkou váhou, jindy se pomyslně snažte rameny dotknout uší a využít plný rozsah každého opakování.

Speciální skupinou jsou pak olympijské cviky jako přemístění z visu a nadhoz z visu. Sem lze samozřejmě zařadit i přemístění a nadhoz ze země, ale u těchto variant se trapézy nezapojují v takové míře. Jedná o náročné cviky na techniku, proto věnujte nejprve značnou pozornost správnému provedení cviků, než začnete přidávat závaží. V případě olympijských zdvihů zvyšte počet sérií až na 5 a zároveň se držte nižšího počtu opakování 1-5.

Dejte tomu čas

Pravidelným tréninkem těchto cviků si vybudujete velké trapézy a žádné další cviky k tomu nejsou potřeba. Pokud chcete skloubit posilování trapézů s dalšími partiemi, pak ideálními cviky jsou mrtvé tahy a přítahy činek ve stoje. U přítahů posílíte nejen trapézy, ale i bicepsy a zadní část ramen.

Vybudujte si mohutný krk

posilovač krku jen těžko nahradíteZde zkrátka nic nenahradí posilovač krku, na který si naložíte pár kotoučů. Pokud trénujete s partnerem, můžete využít odporu ručníku. Stačí si lehnout na rovnou lavici a přehodit ručník přes čelo. Zbytek je na vašem parťákovi. Ten kontroluje odpor.

Při všech cvicích na krk si dejte pozor na rozsah pohybu. I s malým rozsahem pohybu nebo dokonce s izometrickým odporem, kdy se snažíte držet stejnou pozici, dodáte krčním svalům potřebný stimul k růstu.

Krční svaly trénujte zvedáním hlavy, přítahy brady na hrudník a přítahy hlavy do strany. Tím pokryjete všechny svaly rovnoměrně. Buď můžete vměstnat všechny cviky do jednoho tréninku a trénovat krk 2-3x týdně, nebo každý cvik trénovat v jiný den. Úplně stačí 2-3 série na každý cvik, zato počet opakování raději navyšte na 20 a více, protože vám to nedovolí používat příliš velké závaží.

Pokud chcete mít silnější krk a vydobýt si větší respekt, zapojte cviky na trapézy a krk do každého tréninku a po pár měsících začnete sklízet úspěchy. ;-)

Kompletní tréninkové plány spolu s jídelníčky a dalšími užitečnými radami jsou součástí VIP členství zde na stránkách. Díky za vaše komentáře.

Trénujte celé tělo a nejen prsa, ruce a břicho!

Váš trenér online,
Tomáš Jehlička
Gainer pro efektivní budování svalů po tréninku

Poslat e-mailem

Co nabízí VIP členství?
Co znamená VIP členství?
Členská karta
Trener-online členská karta
Získejte 2 e-booky ZDARMA
Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při budování svalů.

Jak se těchto chyb vyvarovat!

Získat e-book
ZDARMA

Dozvíte se:

Největší chyby při spalování tuků.

Jak se těchto chyb vyvarovat!


Poslední články
Členové právě cvičí
Partneři
Gopay
Gorilla RAW Protein - proteinový matrix pro rychlou regeneraci Gorilla Burnout Fuel - Kvalitní náhrada pevného jídla Gorilla Workout Fuel - Gainer pro intenzivní tréninky Foam Roller Grid - Revoluční pěnový válec pro masáž a uvolnění

Cvičení doma - začít může každý    Jazykové studio Bon-mot.cz    Beautis - systém pro řízení kosmetického salonu
Gorilla Fitness eshop    Gorilla Workout Fuel - hardcore gainer    Gorilla Burnout Fuel - náhrada pevného jídla
Gorilla RAW Protein - účinný proteinový matrix    The GRID Foam Roller - masážní pomůcka

Data byla úspěšně odeslána.
Opravdu chcete plán smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete vybrané cíle smazat?
Opravdu chcete jídelníček smazat?

Doporučit e-mailem

Pro: (e-mailová adresa)
Od: (e-mailová adresa)
Poznámka

Klikněte na cíl pro jeho přidání

office crack